Duyurular

DC10L Hata Kodları

  • 14/11/2023

DC10L Hata Kodları

DC10L Hata Kodları, Konel DC10L Hata Kodları

DC10L Hata Kodları

Enerji Veriliyor ama ekran ve motor bilgisi gelmiyor. Led göstergeler aktif değil: 


Çözüm:


*> Sigorta atmış olabilir.

*> Bazı ledler aktif bazıları aktif değilse kartın beslemesi zarar görmüş olabilir.Enerji veriliyor, ekran ve ledler aktif fakat motor hareket etmiyor:


Çözüm:


*> Motorun Kablolarını kontrol ediniz.

*> Motor hız bilgilerini kontrol ediniz.

*> KP ve KI parametrelerini kontrol ediniz.Kapı kontrolsüz hareket ediyor ve hızlı açıp kapatıyor:


Çözüm:


*> Enkoderin bağlı ve çalışır olduğundan emin olunuz.

*> Motor ve Enkoder yönlerini kontrol ediniz.

*> KP ve KI parametrelerini kontrol ediniz.Kapı bazı katlarda yavaş açılıyor ise:


Çözüm: Kattaki dış kapı mekanizması zorluyor olabilir. Sıkışma protokolü devreye giriyordur. Bunun için sıkışma parametre değerini artınız. Eğer her katta ara ara bu arıza veriliyorsa tanıtma işlemini yenileyiniz ve parametre değerlerini %20 oranında artırınız.Kapı kaşık kapatırken buzzer sesi ötüyor ve kapı geri açıyorsa:


Çözüm:


*> Kaşık bölgesi parametresinin değerini kontrol ediniz.

*> Kaşık kapama ve açma hızını artırınız.

*> Sıkışma parametresini artırabilirsiniz. Buzzer sesi neyi ifade ediyor:


Çözüm: Kesikli buzzer sesi sıkışma algılandığında verir. Kapıyı açar sonra tekrar kapatmaya çalışırsa bu ses duyulur. Enkoder arızasında ise bu ses sık aralıklı olarak ve kapı yavaş hızda kapatmaya gider. Bu kapının tanıtılmamasından veya sıkışma parametrelerinin değiştirilmesi ile çözülür.Kapı hareket ediyorken veya tanıtma modunda pozisyon bilgisi alınmıyorsa:


Çözüm:


*> Enkoder bağlantısına ve yönünü kontrol ediniz.

*> Motor yönünü kontrol ediniz.Acil Durumda Çalışma:


Çözüm: Acil durumlar için AKU+ ve AKU- uçlarına 12VDC olacak şekilde seri bağlı 1 akü bağlanabilir. Kartta normal besleme olduğu sürece aküler şarj edilecek dolu olarak tutulacaktır. Enerji kesilmesi durumunda aküler devreye girecek çalışma sürdürülecektir. Aküden çalışmada dikkat edilmesi gereken konu aküler bittiğinde ya da motoru besleyemeyecek duruma geldiğinde çalışma duracaktır.Yangın Durumu ve NDG sinyali ile Çalışma:


Çözüm: Yangın durumunda NDG sinyali ile aktif hale getiren Nudging modu, fotosel kesik olsa bile kapının yavaş yavaş kapanmasını sağlar. Bu işlem sırasında kart aynı zamanda sesli uyarı (kesik kesik beep) verir. Bu sayede kabin hareket edebilir duruma gelir. Bu modda amaç kapının açık tutulmasını önlemektir.


Bize yazın !
top down